Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezydent Łomży nie udostępnił spisu wyborców „Poczcie Polskiej”

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

- W dniu 23 kwietnia br. o godz. 2:10 AM (w nocy – dop. red.) na mailową skrzynkę Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek podpisany „Poczta Polska” o przekazanie danych ze spisu wyborców w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze licząc od dnia otrzymania wniosku – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Póki co prezydent Łomży dokumentu zawierającego dane niemal 48 tysięcy dorosłych mieszkańców Poczcie Polskiej nie udostępnił.

Jak przekazuje Łukasz Czech Prezydent Miasta kierując się obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony danych osobowych oraz stwierdzając nieprawidłową formę prawną, nie przekazał danych osobowych mieszkańców Łomży zawartych w spisach wyborców. 
- O fakcie wpłynięcia takiego wniosku (prezydent – dop. red.) powiadomił Komisarza Wyborczego w Łomży – dodaje Łukasz Czech.

Spis wyborców to sporządzone w każdej gminie zestawienie osób, które mają prawo oddania głosu podczas wyborów. Zawiera nie tylko imię i nazwisko, ale także adres zamieszkania, datę urodzenia, numer PESEL i imię ojca. Według danych Urzędu Miejskiego w Łomży „spis wyborców” w Łomży zawiera obecnie 47 tys. 928 pozycji.

„Poczta Polska” potrzebuje spisu wyborców, aby móc przygotować korespondencyjne wybory Prezydenta Polski, które mają odbyć się w maju. Problem polega na tym, że póki co nie ma jeszcze ustawy, która takie wybory dopuszczałaby, i wskazywałaby, że ma je przeprowadzić „Poczta Polska”.  Projekt takiej ustawy został przyjęty przez Sejm RP, ale jeszcze nie przeszedł on przez Senat RP. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę