Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Wygraj hulajnogę za PITa dla Łomży

Główne zdjęcie
Nagrody do wygrania w loterii PIT-owej Łomży

Z miesięcznym poślizgiem, ale jednak wystartowała zapowiadana w lutym loteria dla mieszkańców, który w składanych PIT-ach wpisują Miasto Łomża. Organizatorem loterii na zlecenie władz miasta jest spółka z Łodzi. Do wygrania są: trzy hulajnogi elektryczne, pięć smartfonów, pięć ekspresów do kawy oraz dziesięć wyciskarek do owoców. Ich łączna wartość wynosi 25 tysięcy zł.

Od wynagrodzenia na umowę o pracę wynoszącego nieco ok. 4,2 tys. zł brutto, czyli ok. 3 tys. zł na rękę pracownika jako zaliczka na  podatek dochodowy miesięcznie pobierana jest kwota ok. 300 zł. Blisko połowa płaconego przez mieszkańców podatku dochodowego trafia za pośrednictwem fiskusa do kasy samorządu. Decyduje o tym miejsce zamieszkania pracownika, chyba, że ten w swoim zeznaniu podatkowym zdecyduje inaczej. Od kilku lat samorządowcy w Polsce dostrzegli, że o te środki warto się postarać... Od kilku lat od tego np. uzależniają przyjęcie dzieci do przedszkoli czy  organizując loterie dla mieszkańców w których wygrać można nawet samochody. Teraz w ich ślady idą władze Łomży. W tym roku (zgodnie z aktualnym na planem choć może to się zmienić w efekcie zatrzymania gospodarki) miasto z tytułu udziału w podatku dochodowym mieszkańców ma otrzymać ponad 82 miliony złotych. Loteria z nagrodami miałaby sprawić, że wpływy byłyby jeszcze wyższe.  O ile? Tego nikt, nawet skarbnik miasta nie podejmowała się szacować. 

W Loterii może wziąć udział każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i w okresie od dnia 01.01.2020 r. do dnia 31.05.2020 r. złożyła Deklarację podatkową PIT za 2019 rok w Urzędzie Skarbowym w Łomży, właściwym ze względu na swoje miejsce zamieszkania, w której wskazała Miasto Łomża jako jej miejsce zamieszkania. Koniecznym warunkiem jest także zgłoszenie się do Loterii od dziś  do 5 czerwca. Zarejestrować się można za pośrednictwem strony internetowej www.pitwlomzy.pl lub wrzucić wypełniony papierowy formularz zgłoszeniowy do specjalnej urny w Urzędzie Miejskim  Losowanie nagród odbędzie się 16 czerwca, a ich oficjalne wręczenie planowane jest 3 lipca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę