Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wznowią egzaminy na prawo jazdy

- W najbliższy wtorek 28 kwietnia wznawiamy egzaminy teoretyczna na wszystkie kategorie praw jazdy – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Egzaminy praktyczne z jazdy mają ruszyć od 4 maja.

Przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy WORD w Łomży zawiesił w połowie marca w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i kolejnymi wprowadzanymi przez Rząd ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej. Teraz gospodarka ma być „odmrażana”. Od środy Rząd polecił zwiększenie działalności wydziałów komunikacji starostw i miast na prawach powiatów, w których wydawane są tablice rejestracyjne samochodów, ale i prawa jazdy kierowców. Tu także zakładane są tzw. PKK, czyli profile kandydatów na kierowców, bez których chcący uzyskać prawo jazdy nie mogą nawet rozpocząć szkolenia. Nadany przez Urząd numer PKK  kandydaci na kierowców muszą także przedstawić zapisując się na egzaminy na prawo jazdy w WORD-ach. 

- Zapisy na egzaminy teoretyczne rozpoczęły się u nas wczoraj – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. - Prowadzone są one tylko zdalnie. Egzaminy teoretyczne rozpoczniemy we wtorek 28 kwietnia z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności i ustalonych procedur – dodaje Oliferuk tłumacząc, że na sali egzaminacyjnej będzie maksymalnie pięciu zdających i każdy z nich na taki egzamin będzie musiał przyjść w rękawiczkach jednorazowych i maseczce na twarzy. - Takie egzaminy będziemy przeprowadzać co godzinę z 20-minutową przerwa na wietrzenie sali i dezynfekcję – wyjaśnia dyrektor WORD Łomża.
Egzaminy praktyczne na prawo jazdy w Łomży mają ruszyć od poniedziałku 4 maja. Jak mówi Oliferuk na wszystkie kategorie z wyjątkiem kategorii B, czyli na samochody osobowe. 
- Zakładamy, ze te egzaminy ruszą tydzień później (od 11 maja). W tym czasie chcemy wypracować wspólne w skali kraju procedury bezpieczeństwa zarówno dla osób zdających jak i egzaminatorów – mówi. 

Przed koronawirusem łomżyński WORD przeprowadzał około 200 egzaminów dziennie. Teraz – zdaniem dyrektora Oliferuka - na pewno tak nie będzie. - Zamknięte są granice, nie będzie tylu zdających, którzy przyjeżdżali do nas z innych regionów kraju. Do normalności będziemy wracać długo – ocenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę