Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wczoraj ogłaszali wyścigi, ale... po kpinach będzie przyspieszenie

Główne zdjęcie
Handel pod targowiskiem

Władze Łomży w starciu z trudną rzeczywistością spowodowana koronawirusem zaliczają wpadkę za wpadką... Jeszcze niedawno ratusz ogłaszał, że miejskie targowisko i miejska hala targowa, które zastały zamknięte w połowie marca, zostaną otwarte dopiero po długim majowym weekendzie. Wczoraj podległy pod ratusz MPGKiM ogłosił wyścigi dla rolników, którzy w maju chcieliby sprzedawać na miejski bazarze, zaznaczając, że liczba miejsc jest ograniczona. Gdy ludzie zaczęli z tego kpić, a kolejne targowiska w regionie już są otwierane, prezydent Łomży polecił przyspieszyć...

- Targowisko miejskie pod wiarą przy ul. Dworcowej oraz Miejska Hala Targowa w Łomży będą funkcjonowały od poniedziałku 27 kwietnia – przekazał Łukasz Czech twierdząc, że prezydent Mariusz Chrzanowski „przychylając się do prośby kupców” polecił szybsze przystosowania obiektów do aktualnie obowiązujących przepisów prawa wynikających z pandemii koronawirusa. 

Targowisko miejskie ma być czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-14:00 oraz w niedziele w godz. 7:00-12:00. Na jego terenie jednocześnie będzie mogło przebywać do 130 kupujących. Wejście oraz wyjście zostanie zlokalizowane od strony ulicy Dworcowej. 

Miejska Hala Targowa ma być otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 7:00-14:00. Jednorazowo będzie mogło w niej przebywać do 90 kupujących. Wejście do obiektu będzie możliwe jedynie od strony dworca autobusowego. 

Informując o tym miejski urzędnik potarza po raz kolejny informację, że na wniosek prezydenta, Rada Miejska Łomży na najbliższej sesji (w środę 29 kwietnia) zajmie się tematem zwolnienia z opłaty targowej handlujących większością asortymentu na targowisku. Zwolnienie z opłat miałoby obowiązywać od 30 kwietnia do 31 lipca i dotyczyć: artykułów spożywczych, sadzonek i nasion roślin, kwiatów, artykułów AGD, odzieżowych, narzędzi i elektronarzędzi, warzyw, owoców, produktów pszczelich i biżuterii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę