Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Kolejne targowiska otwarte

W piątek ruszają targowiska w Zambrowie. Burmistrz tego miasta podjął decyzję o wznowieniu funkcjonowania Targowiska Miejskiego przy ul. Wyszyńskiego 14 oraz Alei Wojska Polskiego w Zambrowie od dnia 24 kwietnia 2020 r. W Łomży targowisko ruszy chyba jako ostatnie w regionie - dopiero po długim majowym weekendzie, ale dla chcących na nim handlować władze miasta zorganizowały wyścigi.

Wszystkie targowiska w regionie zostały zamknięte w połowie marca po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. O ich otwieranie do samorządowców apelował później minister rolnictwa, a w kolejnych rządowych dokumentach dotyczących wprowadzanych obostrzeń wyraźnie zapisano, że targowiska mogą działać, ale z zachowaniem limitów kupujących przy stoisku. 

Zgodnie z obecnymi normami na terenie targowiska czy bazaru może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 4. Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 80 klientów. Nie wlicza się w tę liczbę obsługi stoisk.

W regionie targowiska powili są otwierane. Przed Wielkanocą odbył się pierwszy „jeszcze na próbę” trag w Jedwabnem, który od dziś działać ma już regularnie w każdą środę. W sobotę po raz pierwszy czynne było w Nowogrodzie, które w ciągu kilku godzin odwiedziło ponad 1600 osób. Burmistrz Nowogrodu zapowiedział, że targ będzie robywał się co tydzień.  Wczoraj ruszyło największe w województwie targowisko przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku, a w piątek ruszą dwa targowiska miejskie w Zambrowie. 

W Łomży targowisko miejskiej pod wiatą przy ul. Dworcowej ma być zamknięte jeszcze niemal przez dwa tygodnie. Prezydent Łomży chce je otworzyć dopiero po długim majowym weekendzie. Przypomnijmy, że po zamknięciu tego targowiska część handlujących rolników sprzedaje „na czarnym rynku” w jego pobliżu oferując mieszkańcom przede wszystkim warzywa, jajka i sadzonki kwiatów. Rolnicy od dużego czasu dopominają się umożliwienia im handlu na przystosowany do tego placu pod wiatą... 

Decyduje kolejność zgłoszeń
Dla rolników i handlowców chcących sprzedawać na miejskim targowisku w Łomży w środę ogłoszono wyścigi... Ze względu na ograniczoną ilość miejsc – prawdopodobnie na całym targowisku będzie ich tylko ok. 45, czyli o połowę mniej niż dotychczas - osoby zainteresowane handlem muszą składać pisemne podania do zarządzającego targowiskiem MPGKiM (także via e-mail: zgm@mpgkim.lomza.pl) o przydział miejsc targowych. Będą one przyjmowane jedynie do najbliższego poniedziałku z zaznaczeniem, że decyduje kolejność zgłoszeń. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę