Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pożar nad Biebrzą

- Chociaż ogień dotarł już przez całą dolinę aż na Grzędy, to tam udało się na razie powstrzymać linię ognia. Robione jest wszystko, by pożar nie wszedł na lasy na Grzędach i Czerwonym Bagnie – informowały we wtorek późnym wieczorem służby Biebrzańskiego Parku Narodowego. Od niedzieli trwa tam pożar łąk, trzcinowisk i lasów, który strawił już tysiące hektarów. Przed północą podano, że pożar w Środkowym Basenie Biebrzańskiego Parku Narodowego rozprzestrzenia się w kierunku zachodnim Dawidowizny, Wólki Piasecznej, Goniądza

Cały czas trwa akcja służb dowodzona przez Państwową Straż Pożarną. Zastępy straży i pracownicy Parku podejmują różne działania gaśnicze i prewencyjne. W akcje gaśniczą włączane są także samoloty lasów państwowych, ale ogień nad Biebrzą ciągle szaleje. 

Przyrodnicy proszą o wsparcie
Kierownictwo Parku udostępniło konto bankowe, na które można wpłaca środki na walkę z ogniem. - Biorąc pod uwagę rozmiar tragedii jaka dotknęła Biebrzański Park Narodowy i ogromne zaangażowanie strażaków i druhów ochotników, w odpowiedzi na sygnały od Was informujemy, że możliwe jest przekazanie wsparcia na doposażenie OSP w niezbędny sprzęt gaśniczy. Ochotnicy dniem i nocą z narażeniem życia walczą z ogniem w dolinie Biebrzy. Ale rozmiar tragedii i ilość wyjazdów powoduje zużycie najpotrzebniejszych sprzętów do gaszenia. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup:

  • tłumic do ręcznego gaszenia,
  • małych motopomp, które można przenosić w niedostępny teren, służących do pobierania i gaszenia wodą z bagien, cieków wodnych,
  • paliwa na dojazdy, niezbędnych kosztów gaszenia pożarów.

Konto na które można wpłacać środki: Bank BGK
31 1130 1059 0017 3397 2620 0016
wpłaty tytułem: "darowizna pożar 2020"

Dziękujemy za każdą złotówkę.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę walkę.
Andrzej Grygoruk
Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego

zobacz zdjęcia z pożaru w Biebrzańskim Parku narodowym


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę