Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pijany rekordzista ze Zbójnej

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

To wyczyn nie lada. Ponad 4 promile alkoholu miał 45-latek, który w niedzielę wielkanocną usiłował jechać samochodem. Sztuka ta okazała się zbyt trudna i kierowany przez niego volkswagen polo wjechał w ogrodzenie posesji. Nawet policjantom trudno było uwierzyć w pokazywane wyniki alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszy pomiar wskazał aż 2,19 mg/l czyli niemal 4,6 promila.

W kolejnym badaniach wyniki były nieco niższe. Ostatnie wskazały już „tylko” 1,98 mg/l, co przelicza się  na 4,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. 
Specjaliści oceniają, że dawki powyżej 2 promili alkoholu powodują brak kontroli nad zachowaniem i problemy w poruszaniu się, a powyżej 4 promili alkoholu mogą być już śmiertelne dla ludzi. 

Okazuje się, że 45-latek ze Zbójnej nie był jedynym pijanym, który zdecydował się jechać samochodem. W poniedziałkowy poranek na ul. Nowogrodzkiej w Łomży policjanci zatrzymali do kontroli skodę. Siedzący za jej kierownicą 48-latek miał ponad 2 promile alkoholu. 

Obaj panowie będą odpowiadać przed sądem.  Póki co policjanci zatrzymali im prawa jazdy, które i tak stracą na dłuższy czas. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę