Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Senator uczcił Ofiary Katynia i Katastrofy Smoleńskiej

Główne zdjęcie
Senator Marek Komorowski

W październiku 2009 roku w Zambrowie przy ul. Ofiar Katynia posadzono 96 Dębów Pamięci, a niepełna pół roku później w Katastrofie Smoleńskiej zginęło właśnie 96 osób. Wśród ofiar, obok prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego był także Stefan Melak ówczesny przewodniczący Komitetu Katyńskiego. On pół roku wcześniej zasadził jedno z drzewek w zambrowskiej Alei Dębów Pamięci. W tym miejscu hołd zarówno wszystkim ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, jak i Mordu Katyńskiego oddał senator RP Marek Adam Komorowski.

- Aleja Dębów Pamięci w Zambrowie jest miejscem szczególnym – mówi senator Komorowski wskazując, że posadzone tam jesienią 2009 roku 96 Dębów Pamięci symbolicznie może nawiązywać także do 96 ofiar katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. 
W katastrofie tej zginęło wielu znamienitych ludzi: Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką Marią Kaczyńską, ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz 93 inne osoby, w tym posłowie na Sejm RP i senatorowie RP reprezentujący wszystkie środowiska polityczne w ówczesnym parlamencie, ministrowie i urzędnicy państwowi, generałowie i oficerowie Wojska Polskiego, biskupi i kapłani różnych Kościołów chrześcijańskich, kombatanci, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, działacze społeczni, ludzie kultury oraz inne znane osobistości życia publicznego. 
O godz. 8.41, w godzinie w której uległ katastrofie samolot z delegacją państwową udającą się na uroczyste obchody 70. Rocznicy Ludobójstwa Katyńskiego, senator Komorowski uczcił chwilą ciszy zarówno ofiary katastrofy jak i osób zamordowanych w lesie katyńskim, po czym odmówił w ich imieniu modlitwę. Kwiaty i znicz postawił także przy Dębie Pamięci poświęconym zamordowanemu w Katyniu majorowi Bolesławowi Kossobudzkiemu. To drzewo zasadził Stefan Melak, który jest jedną z ofiar Katastrofy Smoleńskiej. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę