Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziś Wielki Piątek, dzień Męki Pańskiej.

Tradycyjnie w kościołach nie odprawia się Mszy św., ale wierny zawsze w tym dniu łączyła Droga Krzyżowa i wieczorna Liturgię Męki Pańskiej połączona z adoracją krzyża, po czym Najświętszy Sakrament przenoszono do symbolicznego grobu. W tym roku, ze względu na ograniczenie z pandemią w kościołach może być tylko do 5 wiernych. Zgodnie z dekretem biskupim Liturgię Męki Pańskiej księża mogą odbywać bez udziału ludu, a podczas Adoracji Krzyża pocałunek należy zastąpić pokłonem.

Wielki Piątek jest dla wiernych dniem skupienia, powagi, wzmożonej pobożności. Jest także dniem ścisłego postu. Wiernych obowiązuje post ścisły tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 lat aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. 

zobacz: Słowo Biskupa Łomżyńskiego na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne 2020


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę