Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przyspieszyli z badaniami

Główne zdjęcie
Dane dotyczące liczby badań laboratoryjnych na koronawirusa w województwie podlaskim. Stan na 9 kwietnia godz. 15.

Blisko pół tysiąca przebadanych próbek w ciągu jednej doby to nowy i wyczekiwany rekord w województwie podlaskim. Pod koniec marca w Białymstoku otwarto drugi w województwie laboratorium do badania pobieranych próbek na obecność koronawirusa. Mimo to do tej pory wykonywano zwykle liczba przebadanych próbek w województwie wzrastała o około 100 na dobę. Z przekazanych w czwartkowe popołudnie danych wynika, że w ciągu ostatniej doby przebadano aż 476 próbek.

Do tej pory – według danych podawanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku - w całym województwie podlaskim przebadano 3231 próbek na obecność koronawirusa. Wczoraj podawano, że badań było 2755. To oznacza, że tylko w ciągu ostatniej doby wykonano 476 badań. Tyle samo badań wykonano w ciągu trzech ostatnich dób, a wcześniej wykonywano po około 100 na dobę. 

Badania na Covid-19 w województwie podlaskim wykonywane są w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej w Białymstoku, a od końca marca także w laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uruchomiając jej zapowiadano, że na etapie wdrażania metody przepustowość badań zaplanowano na 200 testów dziennie, a docelowo liczba ta ma wzrosnąć do 500 analiz na dzień.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę