Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pożary w lesie i na łące

Pięć zastępów straży pożarnej szybko ugasiło pożar w lesie koło Podgórza. Ogień zdążył strawić około 20 arów poszycia leśnego, ale zagrożenie mogło być ogromne. W lasach regionu jest bardzo sucho, obwiązuje trzeci, najwyższy stopię zagrożenia pożarowego. Tymczasem strażacy notują coraz więcej pożarów głównie nieużytków i łąk.

Pożar w lesie koło Podgórza strażakom zgłoszono około godziny 11.30 
- Gdy jednostki ratowniczo-gaśnicze dotarły na miejsce paliło się poszycie leśne w młodniku – przekazuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. 
Okazało się, że od wielkiego kompleksu lasów Czerwonego Boru  lasek, w którym pojawił się ogień odgradzała przecinka jaką zrobiono pod budowę łącznika z przyszłej obwodnicy Łomży. 
Skierowani na miejsce strażacy z pięciu zastępów straży pożarnej szybko ugasili pożar. 

Niedługo później zgłoszono im pożar łąk w okolicach wsi Osetno na terenie gminy Miastkowo. Tu ogień objął powierzchnie około dwóch hektarów. Oficer dyżurny PSP informuje, że nie ma zagrożenia dla budynków. Z tym pożarem walczą teraz trzy jednostki strażackie.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę