Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zamkną skrzyżowanie Giełczyńskiej z Dworną

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ul. Gielczyńskiej i Dwornej

We wtorek po świętach Wielkiej Nocy drogowcy planują rozpocząć remont ulicy Giełczyńskiej od skrzyżowania z ul. Dworną, wraz z tym skrzyżowaniem, do skrzyżowania z ulicą Senatorską i Starym Rynkiem. To będzie oznaczało brak możliwości przejazdu ul. Dworną od alei Legionów do ul. gen. Władysława Sikorskiego.

Informując o planowanych dalszych ograniczeniach w ruchu w związku z trwającymi od lutego remontami ul. Giełczyńskiej i Rządowej Łukasz Czech z ratusza zapowiada także rozpoczęcie za tydzień – w środę 15 kwietnia - robót na ulicach Woziwodzkiej i Plac Zielony.  W pierwszej kolejności z ruchu zostanie wyłączony cały odcinek ulicy Plac Zielony od ul. Senatorskiej do ul. Rybaki. Ulica Woziwodzka zostanie natomiast zamknięta na odcinku od ul. Plac Zielony do skrzyżowania z ul. Zieloną. W kolejnym etapie przewiduje się zamknięcie również ul. Zielonej od Woziwodzkiej do Senatorskiej oraz dalszej części ulicy Woziwodzkiej do ul. Szkolnej, z otwartym skrzyżowaniem tych ulic dla ruchu. W ostatnim etapie planowane jest zamknięcie całości ulicy Woziwodzkiej oraz przebudowywanych wraz z nią ulic Zielonej i Placu Zielonego. Ten etap będzie możliwy do realizacji dopiero po zakończeniu prac na ul. Rządowej.
Inwestycja obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni ulicy Woziwodzkiej (o długości 634 metrów), Plac Zielony (dł. 128 m) i ul. Zielonej (74 m), istniejących zjazdów, chodników, budowę oraz przebudowę infrastruktury technicznej, jak również budowę wyniesionego skrzyżowania z ul. Szkolną. Ponadto w ramach inwestycji wykonane zostaną kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa, kanalizacja teletechniczna, kablowe linie energetyczne nN i SN, sieci telekomunikacyjne, oświetlenie uliczne. Koszt prac wynosi 5.657.734,20 zł, a zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest na początku listopada br.

Dojazd do Starego Rynku będzie możliwy od strony ul. Sikorskiego poprzez ulice Senatorską, Szkolną i Woziwodzką, a od  ul. Zjazd ulicami Rybaki, Kapucyńską i Krzywe Koło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę