Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Mały ruch na targowisku w Jedwabnem

Ponad 50 sprzedających przyjechało w środę do Jedwabnego. W mieście otwarto pierwsze od niemal miesiąca targowisko w regionie. - Zwykle, o tej porze roku sprzedających było 5-6 razy więcej - mówi burmistrz Adam Niebrzydowski podkreślając, że także kupujących było dużo mniej niż zwykle.

Wszystkie targowiska w regionie zostały zamknięte w połowie marca po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. O ich otwieranie do samorządowców apelował później minister rolnictwa. W najnowszych rządowych wytycznych po wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w przemieszczaniu się i grupowaniu osób, pojawiły się wyraźne zapisy wskazujące, że targowiska mogą działać, ale z zachowaniem ograniczeń co do liczby osób. Na bazarach i targowiskach może być 3 klientów na 1 punkt handlowy. To dotyczy poszczególnych stoisk, przy których w danym momencie nie może być więcej klientów, ale także zarządów targowisk - liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów – czytamy w rządowych wytycznych „Aktualne zasady i ograniczenia”. 
- U nas generalnie porządek był. Co prawda były przypadki, że pracownicy zwracali uwagę na przestrzeganie tych zasad, ale wielkiego natłoku kupujących nie było – mówi burmistrz Jedwabnego wskazując, że tych mogło być około 250. 
Już wcześniej zapowiadał, że targowisko dziś otwierane jest na próbę i od niej zależy czy będzie działało w kolejne tygodnie. Decyzja ma być podjęta po analizie raportów jakie burmistrzowi przedłożyć mają spółka zarządzająca targowiskiem i straż pożarna. Póki co Adam Niebrzydowski nie chce rozstrzyga tej kwestii. Zwraca uwagę, że przy tak niewielkiej liczbie handlujących na targowisku koszty organizacji targowiska nie będą mogły być pokrywane z wpływów.

Targowisko w Nowogrodzie w tę sobotę zamknięte
Wśród obserwujących „otwarcie” targowiska w Jedwabnem był także burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. W Nowogrodzie trag odbywa się w soboty i zwykle jest większy niż w Jedwabnem. Wracając z Jedwabnego Palka zapowiadał, że w najbliższą sobotę (11 kwietnia) targowisko w Nowogrodzie będzie jeszcze zamknięte, ale po świętach Wielkanocnych, jeśli rząd nie wprowadzi dodatkowych ograniczeń, trag w tej miejscowości zostanie ponownie otwarty. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę