Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Targowisko na próbę

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

W środę w Jedwabnem ma ruszyć targ. To pierwsze targowisko w regionie, które otworzy się w czasie epidemii koronawirusa. - To warunkowe otwarcie. Jeśli będzie dochodziło do łamania zasad bezpieczeństwa, to zostanie zamknięte – mówi burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski zapowiadając, że swoje osobne raporty mają przedstawić mu pracownicy gminnej spółki zarządzającej targowiskiem, strażacy i policjanci, którzy także jutro mają przyglądać się funkcjonowaniu targowiska.

Wszystkie targowiska w regionie zostały zamknięte w połowie marca po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. O ich otwieranie do samorządowców apelował później minister rolnictwa, a Jedwabne jest pierwszą gminą w regionie, która na ten apel odpowiedziała.
- Otwieramy nasze targowisko także ze względu na prośmy od rolników, którzy chcą sprzedawać czy wymieniać swoje płody rolne. Nastawiamy się głównie na obrót towarami rolniczymi, ale nie ma przepisów, które pozwałaby nam na ograniczenia asortymentu handlujących – mówi burmistrz Niebrzydowski.     

Targowisko w Jedwabnem to ponad 2 hektary gruntu przy drodze prowadzącej w kierunku Piątnicy i Łomży. Wiosną, przed świętami Wielkiej Nocy, zwykle było tu dużo sprzedających i kupujących. Burmistrz liczy, że teraz tak wielkiego ruchu tu nie będzie. 
- Apelują, aby przyjechali tylko ci, którzy muszą przyjechać – mówi. 
Przypomina, że wszyscy – zarówno sprzedający jak i kupujący będą zobowiązani do przestrzegania zasad takich jak obowiązek utrzymania minimum 2 metrów odległości między osobami, ograniczenia do 3 osób na jedno miejsce sprzedaży, czy noszenia w trakcie zakupów rękawiczek jednorazowych.
- Od tego jak te zasady będą przestrzegane przez handlujących i kupujących będzie zależało, czy targowisko będziemy  otwierać kolejne środy, czy znowu je zamkniemy aż do odwołania  - mówi Adam Niebrzydowski. 

Jutro do Jedwabnego wybiera się m.in. burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. Od wniosków z obserwacji jedwabieńskiego targowiska uzależnia swoją decyzję o ewentualnym otwarciu targowiska w Nowogrodzie w najbliższą sobotę. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę