Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

10 milionów dla Łomży na wsparcie walki z koronawirusem

56 milionów złotych wynosi ogłoszony przez zarząd województwa „Podlaski Pakiet Medyczny”. Środki trafią do kilkunastu szpitali i jednostek medycznych na wsparcie walki z koronawirusem. Około 10 milionów ma trafić bezpośrednio do Łomży... do szpitala, pogotowia ratunkowego i Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

- Za te pieniądze, które w większości pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, będzie można zakupić specjalistyczny sprzęt, aparaturę medyczną, testy na obecność Covid-19, środki transportu takie jak ambulanse, odczynniki i materiały medyczne, a także w niektórych przypadkach dokonać także niezbędnych robót budowlanych w jednostkach służby zdrowia – mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. 

Jak przekazała Urząd Marszałkowski efektami PPZ mają być m.in.: 13 tys. testów na obecność Covid-19,  68 łóżek specjalistycznych, 27 defibrylatorów, 46 respiratorów, 35 kardiomonitorów, dwa urządzenia ECMO, dziewięć ambulansów bądź karetek, jeden pojazd specjalistyczny i około 30 tys. różnego rodzaju sztuk środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia.

W przypadku szpitala w Łomży dotacja ma wynieść 6 mln zł. Za te pieniądze szpital w Łomży ma przebudować podjazd dla karetek, ale także będzie mógł kupić m.in. pompy infuzyjne, pulsoksymetry, wózki do transportu pacjentów, ozonatory, sprzęt do fumigacji, środki ochrony osobistej, czy środki do dezynfekcji.

Pogotowie ratunkowe w Łomży otrzyma 3 i pół miliona złotych, za co ma kupić: ambulanse medyczne, defibrylatory, oraz środki ochrony osobistej i urządzenia do dezynfekcji pojazdów i powierzchni.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, do której należy Grupa Ratownicza „Nadzieja”, włączona w związku z pandemią koronawirusa do państwowego systemy ratownictwa medycznego, otrzyma 404 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup defibrylatora karetkowego oraz m.in. środków ochrony osobistej ratowników: kombinezonów ochronnych, fartuchów, przyłbic czy maseczek chirurgicznych.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę