Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Izolatorium ds. koronawirusa w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd

Główne zdjęcie
Hotel MOSiR przy ul. Zjazd w Łomży (fot. MOSiR Łomża)

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zdecydował, że w województwie powstaną dwa izolatoria. Będą w nich przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej. Jedno z izolatoriów będzie w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd w Łomży.

Izolatoria powstają w hotelu BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku oraz w hotelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zjazd w Łomży na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który od 16 marca pełni funkcję szpitala zakaźnego dla chorych z koronawirusem.

Jak przekazuje Podlaski Urząd Wojewódzki pobyt w izolatorium zaleca lekarz. Świadczona w nim będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby.

Koszty funkcjonowania izolatoriów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Służby wojewody podlaskiego podają, że jeśli będzie taka konieczność, kolejne w województwie izolatoria powstaną przy szpitalach z oddziałami zakaźnymi.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę