Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie w Łomży jeszcze spadło

Główne zdjęcie
Budowa galerii handlowej

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży podał dane dotyczące liczby zarejestrowanych bezrobotnych na koniec marca 2020 roku. Okazuje się, że ich liczba spadła w porównaniu do lutego o 4%. Przez cały marzec nie było zwolnień w ramach zwolnień grupowych, ale do urzędu wpłynęły tylko 83 oferty pracy. To 1/3 w stosunku do danych z marca ubiegłego roku.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca wyniosła 3076 osób. To – jak zauważa urząd - najniższa od 1991 roku liczba bezrobotnych odnotowana na koniec I kwartału. W stosunku do danych z ubiegłego roku teraz bezrobotnych jest mniej o 8,4%, a w porównaniu z danymi z końca lutego 2020 roku jest mniej o 4%, czyli 128 osób.

- Zanotowany spadek bezrobocia związany jest m.in. z mniejszą liczbą rejestracji osób bezrobotnych i rozpoczęciem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – oceniają pracownicy PUP Łomża.

Do Urzędu przez cały marzec zgłosiło się 322 bezrobotnych (w analogicznym okresie roku ubiegłego – 398), w tym 20 osób, które wcześniej pracowały za granicą. Zdecydowana większość zgłaszających się do zatrudniaka – w marcu były to 246 osoby - nie posiada prawa do zasiłku. 

W komunikacie Urząd podał, że w omawianym miesiącu sprawozdawczym wpłynęły 83 oferty pracy (rok temu - 244), w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 53%.  

Bezrobotni z miasta Łomży na koniec marca 22020 roku stanowili 61,4% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 1889. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 7,7% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 5,7% (ogółem dla PUP Łomża - 6,8%). Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo ogółem (45,7 tys. osób, w tym miasto Łomża 24,7 tys., Powiat Łomżyński 21,0 tys.) dla obszaru PUP w Łomży, aktualnych na koniec lutego 2020 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę