Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sarna i maserati

W okolicy Wizny samochód osobowy marki maserati zderzył się z przebiegająca przez jezdnię sarną. Sarna padła, ale ucierpiało także luksusowe auto. Na szczęście jadącym nim nic się nie stało.

Mapa ŁPKDN z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy zwierząt krzyżują się z drogami publicznymi.
Mapa ŁPKDN z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy zwierząt krzyżują się z drogami publicznymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21. na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. Policja podaje, że była to drogowa kolizja. 

Tymczasem przyrodnicy przypominają, że marzec i kwiecień to okres wiosennej migracji zwierząt, które z leśnych zimowisk przemieszczają się w dolinę Narwi.
- W tym roku, że względu na łagodną zimę jelenie i łosie w większości już przeszły, ale ciągle  jeszcze ta migracja się odbywa – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Wędrówki odbywają się głównie wieczorami, nocą i nad ranem, ale sporadycznie bywają także za dnia.
Pracownicy ŁPKDN od lat powtarzają, że drogi w okolicy Łomży nie są odpowiednio oznakowane i kierowcy nie zdają sobie sprawy ze skali zagrożenia. Przygotowali także spacjowaną mapę z zaznaczonymi szlakami migracji dużych zwierząt, ale – jak mówi dyrektor Sachmaciński - „sarna może nas zaskoczyć właściwie wszędzie”.
W opinie przyrodników w regionie nie ma dróg całkowicie bezpiecznych, a droga krajowa nr 64, biegnąca wzdłuż Doliny Narwi, często przez nich jest określana „drogą śmierci zwierząt”. Do kierowców apelują o ostrożność i przede wszystkim wolniejszą jazdę.   


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę