Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bp Stefanek: PiS i PO powinny być jak dobre małżeństwo.

Do małżeństwa porównał bp Stanisław Stefanek przyszłą koalicję nowego rządu. Ordynariusz łomżyński komentując dla Radia Nadzieja wyniki wyborów skrytykował niską frekwencję wyborczą. Jako zdrowy określił podział mandatów, które w okręgu podlaskim przypadły także kandydatom z Łomży.

“Najważniejszy w nowym rządzie jest kompromis, podobny do małżeńskiego” - powiedział bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało poważnie brać uwagę program Platformy Obywatelskiej, a obie partie mają różne punkty widzenia. Bp Stefanek wymienia tu problem podatków, ale i całej filozofii społecznej. “Podobnie małżeństwo Bóg skompletował z dwóch różnych światów, ale łączy je jeden bardzo mocny cel - miłość, z której wynikają konkretne programy” - podkreślił bp Stefanek. Przyszli koalicjanci powinni dopatrzeć się wspólnego źródła “aby ta woda była zupełnie zdrowa i użyźniała naszą polską ziemię” - stwierdził ordynariusz łomżyński.

Bp Stanisław Stefanek ubolewał też nad niską frekwencją w wyborach parlamentarnych.
Ocenił, że wyborcy, którzy nie poszli na głosowanie, zrobili źle. “Rozumiem rozczarowanie i uprzedzenia, ale gdyby oddali swój głos, obraz naszego parlamentu byłby bardziej przejrzysty” - powiedział bp Stefanek. Ordynariusz łomżyński po przeanalizowaniu wyników wyborów w poszczególnych gminach stwierdził, że więcej mogli zrobić duszpasterze, którzy powinni głębiej wejść między ludzi. “Pora zmienić klasyczny model pracy parafialnej kościelno-świąteczno-urzędowy i być bliżej diecezjan” - powiedział bp Stanisław Stefanek.

Mieszkańcy województwa podlaskiego wybrali 15 posłów i 3 senatorów. W Sejmie 5 mandatów będzie miał PiS, 3 PO, po 2 LPR, SLD i Samoobrona, 1 przypadł PSL. Z Łomży do parlamentu dostało się 3 kandydatów - Lech Antoni Kołakowski (PiS) i Jan Jarota (LPR) zasiądą w Sejmie, senatorem będzie Ludwik Zalewski (LPR).

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę