Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nadzwyczajne przyspieszenie z sesją Rady Miejskiej

Władze miasta w trybie pilnym chcą przesunąć na dziś planowaną na jutro sesję Rady Miejskiej Łomży. Ma to związek z wprowadzanym przez rząd zakazem zgromadzeń, który - według władz miasta - ma zacząć obowiązywać od jutra. Jak tłumaczy Alicja Konopka Przewodnicząca Rady Miejskiej w tej chwili jest sprawdzane, czy w przesuniętej na dziś sesji mogłaby uczestniczyć wymagana prawem minimalna liczba radnych.

Rada Miejska Łomży liczy 23 osoby. Aby mogła obradować i podejmować ważne prawnie uchwały na sali obrad musi być co najmniej 12 radnych. Dokładnie tylu radnych liczy „prezydencka rządząca koalicja” radnych klubu Mariusza Chrzanowskiego i Platformy Obywatelskiej wsparta przez Mariusza Tarkę. 

Sesja, zgodnie z planami władz, miałaby odbyć się dziś o godz. 16. Już wiadomo, że część radnych nie będzie mogła w niej uczestniczyć. Niektórzy radni wskazują, że brak skutecznego powiadomienia wszystkich radnych o terminie, miejscu i proponowanym porządku obrad sesyjnych może być uznany przez organy nadzoru iż doszło do naruszenia prawa o charakterze istotnym, co będzie skutkowało unieważnieniem wszystkich podjętych uchwał. 

Najważniejszymi z planowanych do podjęcia na sesji decyzji jest pakiet uchwał wprowadzający „nową politykę śmieciową” - czyli nowe zasady wnoszenia opłat i co się z tym wiąże nowy cennik za śmieci. 

Zobacz: Nowa polityka śmieciowa Łomży uderzy w rodziny czteroosobowe


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę