Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Dziś Wielki Piątek

W Kościele jest to dzień poświęcony poświęcony jest przeżyciom, związanym z męką i śmiercią Chrystusa. Podobnie jak w Środę Popielcową katolików obowiązuje zachowywanie ścisłego postu.

Dzień, który zwiemy Wielkim Piątkiem, w Jerozolimie był dniem przedświątecznego gwaru, dniem przygotowania do szabatu (Parasceve). Dla nas jest dniem skupienia i milczenia. Zamiast dzwonów — słyszymy stukot kołatek. Ołtarz jest ogołocony. Organy milczą. Mszy świętej nie ma. Po południu lub wieczorem zbieramy się na liturgie Męki Pańskiej, rozważamy Tajemnicę Krzyża. Po tej liturgii rozpoczynamy adorację przy grobie Pańskim, w którym umieszcza się osłoniętą welonem monstrancję, kryjąca Ciało Pana za nas wydane. Przeniesienie Eucharystii przypomina zdjęcie z krzyża i pogrzeb Chrystusa. Ostatnia modlitwa przy grobie wskazuje jednak nadzieję: „Chryste, nasze Zmartwychwstanie i Życie, podźwignij nas z grobu grzechów".Czuwanie przy grobie Bożym trwa do wieczora Wielkiej Soboty.
W radio nadzieja o godzinie 18-nastej transmitować będziemy liturgie Męki Pańskiej z parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży. Później około godziny 20-stej połączymy się z łomżyńską katedrą gdzie zespoły: Chór Chłopięcy Szkoły Podstawowej nr 7, Schola Gregoriańska Wyższego Seminarium Duchownego i Voci Unite odśpiewają Improperia – czyli chorały gregoriańskie na adorację Krzyża Świętego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę