Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Kolejne wystąpienie w sprawie szpitala

- Jako przedstawiciele Łomży i Ziemi Łomżyńskiej zwracamy się do Pana z prośbą o zmianę decyzji w sprawie umiejscowienia Szpitala zakaźnego w Łomży – napisali we wspólnym liście do Ministra Zdrowia wicemarszałek Marek Olbryś i radny Sejmiku Piotr Modzelewski. Obaj przekonują, podobnie jak wcześniej poseł Lech Kołakowski i władze miasta, że tego typu placówka powinna być ulokowana w Białymstoku.

Przypomnijmy zgodnie z opublikowaną w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia listą placówek medycznych w Polsce, które miałby zostać przekształcone w szpitale zakaźne, w województwie podlaskim wskazany był  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. W piątek podmieniono listę i teraz na niej jako „wskazany do wydzielania szpital przez Wojewodę” - jest tam Szpital Wojewódzki w Łomży. 

zobacz: Szpital zakaźny będzie w Łomży – już jest na ministerialnej liście 

Informacja ta wywołała wiele kontrowersji w Łomży. Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala dr Joanna Chilińska oceniała, że Szpital Wojewódzki w Łomży nie jest przygotowany na przekształcenie w profilowy szpital zakaźny. 

Oddzielne wystąpienie w tej sprawie do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego wystosowali poseł Lech Kołakowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z radnymi miejskimi ze wszystkich klubów radnych, a teraz także pochodzący z Łomży wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś i  łomżyński radny Sejmiku Piotr Modzelewski. Wszyscy zgodnie przekonują, że szpital zakaźny powinien zostać utworzony w Białymstoku, a nie w Łomży. 
- Niezrozumiałym jest, że lekarze, specjaliści od spraw chorób zakaźnych zmuszeni będą do podróży z Białegostoku do Łomży – napisali Olbryś i Modzelewski dodając,  że brak specjalistycznego laboratorium oraz sprzętu w Łomży jest dodatkowym utrudnieniem w walce z koronawirusem. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę