Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Szpital zakaźny będzie w Łomży – już jest na ministerialnej liście

Główne zdjęcie
Ogłoszona dziś (13.03.2020 r.) przez Ministerstwo zdrowia lista placówek, które mają być przekształcone w szpitale zakaźne

Potwierdzają się nasze poranne informacje. Ministerstwo Zdrowia zmieniło listę placówek które w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mają być przekształcone w szpitale zakaźne. W miejscu, gdzie wczoraj był Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, teraz jest Szpital Wojewódzki w Łomży.

Ogłoszona wczoraj przez Ministerstwo zdrowia lista placówek, które mają być przekształcone w szpitale zakaźne
Ogłoszona wczoraj przez Ministerstwo zdrowia lista placówek, które mają być przekształcone w szpitale zakaźne

Ogłaszając wczoraj listę 19 placówek medycznych, które resort zdrowia postanowił przekształcić w szpitale zakaźne minister zdrowia podał, że to przygotowanie do tego, że coraz więcej osób będzie potrzebować pomocy medycznej.
- Organizujemy sieć szpitali jednoimiennych, zakaźnych – mówi prof. Łukasz Szumowski. - Taki dodatkowy szpital zakaźny powstanie w każdym województwie, a w  większych regionach dwa. Te placówki będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Zależy nam na tym, by minimum 10 proc. miejsc w przekształconych placówkach to były łóżka respiratorowe. Wiemy, że one są potrzebne, gdy dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia chorych - dodał.
Minister zdrowia podkreślał, że zgodnie z przewidywaniami ekspertów za chwilę będziemy mieć 100, a za tydzień 1000 pacjentów zakażonych koronawirusem i musimy się do tego przygotować.
– Czy tych przypadków będzie coraz więcej czy mniej teraz to głównie zależy od tego czy będziemy pozostawać w izolacji przez najbliższe dwa tygodnie - mówi prof. Szumowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę