Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

MOSiR: Woda nadaje się do kąpieli

- Wyniki badań wody przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łomży potwierdzają, iż woda we wszystkich nieckach basenowych Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza spełnia oczekiwane parametry jakości i nadaje się do pływania i rekreacji - podał w sobotnim komunikacie MOSiR Łomża. Od niedzieli znowu czynny jest Park Wodny, a od poniedziałku będzie można się kąpać także w basenie przy Niemcewicza.

Oba baseny Łomży - Park Wodny przy Wyszyńskiego i Pływalnia przy Niemcewicza zostały zamknięte w czwartek, po wykryciu w wodzie bakterii ropy błękitnej.

zobacz: Znowu bakteria ropy błękitnej na basenach MOSiR-u

W sobotę otrzymano wyniki badań wody przeprowadzone przez sanepid. Te, jak wynika z komunikatu, wyszły pozytywne.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży w tym samym komunikacie podkreśla, że w interesie nas wszystkich jest świadomość, że jakość wody basenowej zależy także od nas samych.

Przypomina, że bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem! Myjąc skórę przed wejściem do wody zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodząc w reakcję z chlorem zawartym w wodzie basenowej tworzą związki, które mogą podrażnić naszą skórę.

Każdą osobę obowiązuje przejście przez brodzik z wodą- tzw. "nogomyjkę".

Zarówno w Parku Wodnym jak i na Pływalni system monitorujący czystość wody w basenie na bieżąco rejestruje poziom zanieczyszczenia i automatycznie zwiększa podawanie środków niezbędnych do jej oczyszczenia, kiedy zachodzi taka potrzeba. Środki dezynfekujące mogą wysuszać skórę jak i włosy, dlatego ważne jest również zmycie z siebie chloru po pobycie na pływalni. 

Wyraźnie zaznacza, że zgodnie z regulaminem na terenie obiektu zakazany jest wstęp osobom z przeciwwskazaniami lekarskimi oraz osobom, których schorzenia mogą być niebezpieczne dla innych użytkowników, chorym z upławami, z otwartymi ranami i stanami zapalnymi skóry, plastrami i bandażami na ciele oraz osobom, których stan higieny odbiega od ogólnie przyjętych norm.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę