Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pirat drogowy w Zaruziu

Główne zdjęcie
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. W niedzielnym wypadku za Śniadowem zginęło dwoje młodych ludzi.

Stracił prawo jazdy, dostał mandat i 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali skodę, której kierowca w obszarze zabudowany wsi Zaruzie, na drodze Łomża – Ostrołęka, przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Policjanci biją na alarm przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Niestety pomimo częstych kontroli, zaostrzenia przepisów prawa piratów drogowych, pędzących z nadmierną prędkością ciągle jest bardzo wielu. Spieszą się młodzi kierowcy, ale także emeryci. W ubiegłym tygodniu policjanci z łomżyńskiej drogówki jednego dnia zatrzymali prawa jazdy 65-letniej kobiecie i 72-letniemu  mężczyźnie, którzy przez Kupiski pędzili samochodami z prędkością ponad 100 km/h. W niedziele wieczorem także nadmierna prędkość doprowadziła do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęło dwoje młodych ludzi – 21-letni kierowca i 19-letnia pasażerka. (zobacz: Tragiczny wypadek za Śniadowem)

Piratów coraz więcej
Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W ubiegłym roku tylko w Łomży i najbliższej okolicy zatrzymali prawa jazdy 340 kierowcom. W tej grupie było 155 pijanych kierowców. Kolejnych 128 osób dokument uprawniający do jazdy samochodami straciło w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 57 innych za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podkreślają, że w ubiegłym roku złapali dużo więcej takich „piratów drogowych” niż w 2018 roku. Wówczas zatrzymali „tylko”  203 prawa jazdy. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę