Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Ponad 250 osób zapisało się już do udziału w niedzielnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych WILCZYM TROPEM 2020 na Fortach w Piątnicy. Uczestnicy organizowanego od kilku lat biegu, z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, oddają hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Dystans biegu 1963 metrów symbolicznie nawiązuje do daty śmieci ostatniego partyzanta Rzeczypospolitej Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął od kul ZOMO 21 października 1963 r., 18 lat po zakończeniu II wojny światowej.

Trasa biegu Wilczym Tropem w Piątnicy wyznaczona jest na terenie Fortu III. Wystartować mogą wszyscy – mali i duzi, amatorzy i profesjonalni biegacze zawodowcy. Zawodników nie obowiązuje limit czasu. Bieg wystartuje w samo południe, a do udziału w nim można będzie się jeszcze zapisać nawet bezpośrednio przed startem. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10. 
Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, natomiast zwycięzcy (miejsca 1 – 3)  otrzymają pamiątkowe puchary w poszczególnych kategoriach.

Tego samego dnia wieczorem w Łomży odbędzie się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjnie wyjdzie po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze Łomżyńskiej o godzinie 16. Uczestnicy przejdą ulicami: Sadową i Polową, przed znajdujący się na skwerze w pobliżu budynków Filharmonii Kameralnej oraz Teatru Lalki i Aktora pomnik Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, po czym ulicą Mikołaja Kopernika zejdą przed budynek Państwowej Szkoły Muzycznej przy alei Legionów, gdzie znajdują się pomniki żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. 

zobacz: prof. Krzysztof Sychowicz: 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę