Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Kolejny kłusownik w oku kamery

W ubiegłym tygodniu leśnicy informowali o zatrzymani trzech kłusowników w gminie Miastkowo. Dziś poinformowali o ujęciu kolejnego. Pomogły kamery zamontowane w lasach.

Na początku stycznia do Straży Leśnej wpłynęła informacja o zastawionych wnykach na terenie lasu państwowego Leśnictwa Miastkowo. Podjęto działania zmierzające do ujawnienia sprawcy czynu. W tym celu zamontowano urządzenia monitorujące, które po pewnym czasie pozwoliły na nagranie sprawcy podczas poprawiania zastawionych wnyków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już 5 lutego zatrzymano pierwszych kłusowników, którzy zastawiali wnyki na zwierzynę. Na publikowanych przez Nadleśnictwo Łomża zdjęciach z leśnej foto pułapki można zobaczyć jak jeden z kłusowników zdejmuje schwytaną sarnę. W trakcie podjętych działań przeprowadzono przeszukania na trzech posesjach co doprowadziło do  zatrzymania trzech sprawców kłusownictwa leśnego oraz ujawnienia kłusownictwa wodnego. (zobacz: Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku w gminie Miastkowo)

Teraz nadleśniczy zaprezentowali drugi film z lasu z kłusownikiem przy pracy. 

Jak przekazują dla dobra prowadzonych czynności nawiązano współpracę z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży i wspólnie prowadzono działania rozpoznawcze zmierzające do rozpracowania osoby podejrzanej. Jak się okazało sprawcą zastawiania wnyków jest mieszkaniec wsi Rydzew, gm. Miastkowo. Przeprowadzone przeszukanie pozwoliło ujawnić 83 szt. (!) wnyków oraz 1 potrzask. Sprawca został zatrzymany i przewieziony na Komendę Miejską Policji w Łomży,  gdzie podczas przesłuchania przyznał się do  popełnienia stawianych zarzutów,  tj. o przestępstwo z art. 53 pkt 4a i 5 Ustawy Prawo Łowieckie zagrożone   karą pozbawienia wolności do lat 5.   

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę