Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku w gminie Miastkowo

Trzech kłusowników zatrzymali na gorącym uczynku Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Łomża. Na nagraniach, które zrobili fotopułapką na terenie gminy Miastkowo, widać jak jeden z mężczyzn wyjmuje zabitą sarnę z zastawionych wnyków. Jak się okazało, kłusownicy polowali na zwierzynę nie tylko w lesie. Chociaż to tam strażnicy trafili na ich trop - mówi strażnik Michał Żebrowski.


- W lesie zauważyliśmy zastawione wnyki. Następnie został postawiony monitoring leśny, który pozwolił nam wytypować sprawców. Udało nam się nagrać człowieka, który zdejmuje z wnyków sarnę, oraz trzy osoby, które sprawdzają te wnyki. W toku dalszych czynności doszło do przeszukiwań w kilku miejscach. W jednym z tych miejsc, w czasie porannego przeszukiwania doszło do zatrzymania dwóch osób, które w tym czasie czyściły sieci z porannego połowu ryb. Łowienie ryb też było nielegalne - mówi Michał Żebrowski.

Zatrzymania podobne do tego na ternie gminy Miastkowo zdarzają się coraz rzadziej. Bo coraz mniej jest też przypadków kłusownictwa.

- Na szczęście takie sprawy zdarzają się coraz rzadziej. Ostatnią sprawę mieliśmy w 2016 roku. Przypadków kłusownictwa jest coraz mniej. Musze tylko z przykrością stwierdzić, że wcześniej były to osoby w wieku podeszłym, natomiast teraz zdarzają się osoby młodsze - przyznaje Michał Żebrowski.

Zatrzymani mężczyźni mają od 25 do 64 lat. Każdemu z nich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę