Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nie było niebezpieczeństwa. Pociski były puste.

Wykopane przy Placu Nieodległości w Łomży trzy pociski moździerzowe nie zawierały w sobie ładunków wybuchowych i nie były niebezpieczne. - Saperzy z jednostki w Orzyszu, którzy sprawdzili teren działki, znaleźli jeszcze kilka innych łusek - podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży informując, że akcja saperów została zakończona. - Nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji okolicznych budynków.

Przypomnijmy w poniedziałek rano robiąc wykop pod kanalizację deszczową przy budowanej nowej siedzibie KRUS-u w północno-zachodnim narożniku Placu Niepodległości, przy skrzyżowaniu z ul. Giełczyńską wykopali „jakieś żelastwo”, które wyglądało jak pociski moździerzowe. Zawiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren. Rozpoznanie minersko-pirotechniczne potwierdziło, że to pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej. Przybyli na miejsce saperzy z jednostki w Orzyszu orzekli, że są to puste pociski. Pociski nie miały ładunku wybuchowego i nie stanowiły żadnego zagrożenia, dlatego nie trzeba było ogłaszać ewakuacji okolicznych budynków. Saperzy w trakcie sprawdzania dziąłki znaleźli jeszcze kilka podobnych i pustych łusek pocisków. Kilkanaście minut przed godziną 12. akcja saperska został zakończona a pracownicy budowy KRUS mogli wporcić do przerwaneju o poranku pracy. 
Na początku XX wieku w tej części miasta powstała słynna Odlewnia Żelaza i Fabryka Maszyn Rolniczych Mendela Orłowskiego. Działała ona jeszcze po II wojnie światowej. 

zobacz: Niewybuchy w samym centrum Łomży

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę