Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Niewybuchy w samym centrum Łomży

Pociski moździerzowe wykopali robotnicy przy budowanej nowej siedzibie KRUS przy Placu Nieodległości w Łomży. Niewybuchy odkryto dziś rano, robiąc wykop pod kanalizację deszczową. Pracownicy budowy zostali ewakuowani, a na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia saperów.

Budowa budynku pod siedzibę Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łomży realizowana jest od lata w północno-zachodnim narożniku Placu Niepodległości, przy skrzyżowaniu z ul. Giełczyńską. Budynek jest już przykryty dachem, a ostatnio wstawiane były okna. Obok budynku ma powstać parking. Tu dziś prowadzono wykopy pod kanalizację deszczową. Koparka wyciągnęła z dołu nie tylko ziemię, ale także „jakieś żelastwo”, które wygląda jak pociski moździerzowe. Zawiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren.
Urszula Brulińska z KMP w Łomży przekazuje, że zgłoszenie do komendy wpłynęło o godz. 8.15. Rozpoznanie minersko-pirotechniczne potwierdziło, że to pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej. Na miejsce zostali wezwani saperzy z jednostki w Orzyszu, którzy jeszcze dziś mają przyjechać i je zabrać. Oni też będą decydować o ewentulanej ewakuacji okolicznych budynków.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę