Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zlikwidują Tesco w Venedzie

Hipermarket Tesco w Łomży będzie zamknięty. Brytyjska sieć wskazała kolejne 5 sklepów w Polsce, które będą zlikwidowane. Na liście jest także „ CH Łomża, ul. Zawadzka 38,18-400 Łomża”. To adres sklepu w Galerii Veneda. Zwolnienia pracowników mają zostać przeprowadzone od lutego do kwietnia. Tym samym Tesco w Łomży zniknie po 7 latach od otwarcia.

Hipermarket Tesco Extra był największym najemcą w Galerii Veneda, która otwarto na początku 2013 roku. Przez kilka lat  był to największy sklep w mieście. Mimo to tylko i zabiegów właściciela, sklep nie mógł oferować do sprzedaży alkoholi innych niż piwa, ze względu na brak rozdzielanych przez lokalne władze koncesji alkoholowych. 
Pierwsze informacje o problemach z osiąganiem zakładanych wyników finansowych Tesco w Łomży, pojawiły się już w 2016 roku. W ubiegłym roku sklep znacząco ograniczył oferowany asortyment i powierzchnię hali sprzedaży. 
W piątek 10 stycznia 2020 roku NSZZ Solidarność Tesco poinformowała, że otrzymała od władz spółki pismo z zawiadomieniem ws. zwolnień grupowych. Jak napisano w nim „przyczyną zwolnień grupowych jest zamknięcie sklepów formatu Compact Hipermarket” w pięciu lokalizacjach. Na liście jest także CH Łomża, ul. Zawadzka 38.
 
Jak wynika z opublikowanej treści pisma, zwolnienia zostaną przeprowadzone od początku lutego do końca kwietnia. W skali całego kraju pracę straci maksymalnie 304 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz do 76 osób piastujących stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami. 
 
Poza sklepem w Łomży Tesco zamyka także hipermarkety we Wrocławiu Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim i Bełchatowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę