Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wolontariusze WOŚP pod nadzorem

Główne zdjęcie
Szkolenie dla wolontariuszy WOŚP ze Zbójnej (fot. KMP Łomża)

W niedzielę 12 stycznia po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Łomży i najbliższej okolicy ponad 120 wolontariuszy będzie zbierało pieniądze do puszek na operacyjne ratowanie życia i zdrowia dzieci. W ubiegłym roku łomżyński sztab WOŚP zebrał ponad 100 tysięcy złotych. - Nad zapewnieniem sztabów WOŚP w Łomży i Zbójnej czuwać będzie 44 policjantów. Oczywiście plus funkcjonariusze pracujący zgodnie z grafikiem do dyspozycji oficera dyżurnego – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Przed wielkim Finałem Orkiestry policjanci organizują także szkolenia dla wolontariuszy, którzy w niedziele będą kwestować. W piątek takie spotkanie odbyło się z organizatorami i kwestującymi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zbójnej. Mundurowi szkolili młodych mieszkańców gminy, aby podczas kwestowania byli bezpieczni, przekazując wolontariuszom praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń. Mundurowi mówili między innymi o omijaniu bram, okolic lokali z alkoholem czy też miejsc nieoświetlonych. Funkcjonariusze radzili, by kwestująca młodzież organizowała się w kilkuosobowe grupy, które powinny chodzić głównie w centrum miejscowości i najlepiej w asyście osoby dorosłej. Zwrócono uwagę na konieczność stałego kontaktu kwestujących z osobą odpowiedzialną za organizację akcji. 

Policjanci zapowiadają, ze w niedzielę zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych, ale także zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione. Każdy z wolontariuszy WOŚP musi być wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. 
- Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną – apelują policjanci.

zobacz: WOŚP zagra w Łomży ze 126 wolontariuszami

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę