Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Zmarł Wiesław Walczuk

Główne zdjęcie
Wiesław Walczuk

- Ciepły, serdeczny, cierpliwy i wyrozumiały. Wspaniały, kochający mąż i ojciec oraz dziadek i pradziadek. Wszystkim służył pomocą – tak wspominają Go najbliżsi. W wieku 81 lat zmarł nauczyciel Wiesław Walczuk. - Kochał matematykę i praktycznie do końca swoich dni był z nią związany.

Wiesław Walczuk Pracę rozpoczął w 1959 r. jako nauczyciel mianowany w szkole Podstawowej w Śniadowie. Uczył matematyki, ale wówczas poznał także swoją przyszłą żonę Alicję Barbarę. Siedem lat temu odbierając przyznany przez Prezydenta Polski medal długoletnie pożycie małżeńskie. Wspominał, że poznali się na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w sierpniu 1962 roku, a już w listopadzie było po ślubie. 
- Podstawą miłości na całe życie są tolerancja i wyrozumiałość – mówił Wiesław Walczuk.
Po kilku latach w rodzina przeniosła się do Łomży, i zaczęła pracę w łomżyńskich szkołach. Wiesław Walczuk w latach 1967 – 1968 pracował w Szkole Podstawowej nr 6 w Łomży następnie od roku 1969 podjął pracę w Liceum Medycznym Pielęgniarstwa w Łomży, z którym związany był do 1975 roku. W tym czasie został powołany na stanowisko Profesora Szkoły Średniej. W latach 1976/77 Wiesław Walczuk ukończył Studium Podyplomowe dla Wizytatorów Metodyków Matematyki. Od 1975 roku pracował jako wizytator metodyk w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Łomży. W 1981 powrócił jako czynny nauczyciel matematyki podejmując pracę w Zespole Szkół Drzewnych w Łomży. Z tą szkołą związany był do 1991 roku.
Nawet po odejściu na emeryturę dalej nauczał matematyki, choć już tylko w niepełnym wymiarze godzin. Pracował wówczas w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych prowadzonym przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży.
Za wieloletnią pracę pedagogiczną odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Uroczystości pogrzebowe śp. Wiesława Walczuka odbędą się w poświąteczny piątek 27 grudnia. O godzinie 9.00 wystawienie ciała Zmarłego w Domu Pogrzebowym „Marczyk” przy ul. Przykoszarowej 22B. Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie w Kaplicy na cmentarzy przy ul. Mikołaja Kopernika o godzinie 12.00, po czym nastąpi pochowanie ciała śp. Wiesława Walczuka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę