Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Wojska Polskiego przejezdna, a TIRy nadal błądzą po mieście

W piątek, po trzech miesiąca wpuszczono ruch na ulicę Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulica Polową do skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. To fragment przecinającej Łomżę drogi krajowej nr 61, która odbywa się m.in. ruch tranzytowy w i z kierunku państw nadbałtyckich. Na czas remontu ulicy kierowcy TIRów musieli jeździć objazdami, i jak się okazuje nadal tak jeżdżą, bo tablice wskazujące im objazdy nadal wiszą.

Remont odcinka ulicy Wojska Polskiego o długości 740 metrów trwała od sierpnia. Teoretycznie powinien zakończyć się przed końcem listopada, ale nie udało się wyrobić w terminie. W ubiegły piątek (6 grudnia) przed wieczorem zdjęto barierki blokujące wjazd na odcinek pomiędzy Polową a  Sikorskiego. Samochody jeżdżą, ale... tablice nakazujące objazd tego miejsca kierowcom TIRów nadal wiszą.
 - Niech ktoś to wreszcie zabierze, bo TIRy nadal jeżdżą aleja Legionów – złościł się jeden z Czytelników dodając, że dzwonił wcześniej do ratusza, na policje i do staży miejskiej, ale nikogo to nie interesuje.
Sprawdziliśmy, faktycznie znaki kierują zarówno przy rondzie na Placu Tadeusza Kościuszki jak i w okolicy skrzyżowania z ul. gen. Władysława Sikorskiego, wskazują kierowcom ciężarówek objazdy nowej ulicy Wojska Polskiego. Dlaczego tak jest?  Urząd Miejski w Łomży twierdzi, że przez wykonawcę inwestycji.
- O konieczności zdjęcia tych znaków wykonawca inwestycji od poniedziałku informowany był wielokrotnie. Dzisiaj pracownicy Wydziału Inwestycji i Rozwoju otrzymali informację, że zostaną one zdjęte w sobotę – przekazuje Łukasz Czech z ratusza.

Warto przypomnieć, że remont tego odcinka ul. Wojska Polskiego kosztował ponad 7 i pół miliona złotych. Blisko 3 i pół miliona na to zadanie miasto otrzymało ze specjalnej rezerwy Ministra Finansów. Z tych pieniędzy trzeba się rozliczyć w tym roku.

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę