Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Policjanci zdążyli na czas

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Życie dwóch mężczyzn uratowali łomżyńscy policjanci. W sobotę wieczorem jeden z nich wyniósł z płonącego domu 82-latka, a w niedzielę w ostatniej chwili policyjny patrol odnalazł 22-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę wieczorem w Łomży. Około godziny 18.30 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o płonącym domu jednorodzinnym. Jak się okazało przed ratownikami na miejscu zdarzenia był policjant, który w tym czasie nie pełnił służby. To on, gdy zauważył kłęby dymu wydobywające się z wewnątrz budynku wbiegł do niego, gdzie w piwnicy znalazł leżącego na podłodze nieprzytomnego, starszego pana. Policjant natychmiast wyniósł mężczyznę na zewnątrz i udzielił mu niezbędnej pomocy medycznej aż do momentu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę także po godzinie 18. Służby otrzymały informacje o młodym mężczyźnie, który może targnąć się na własne życie. Nie było wiadomo dokładnie gdzie się znajduje. Posiadając przybliżoną lokalizację rozpoczęto poszukiwania 22-latka. Po niespełna pół godzinie funkcjonariusze z jednego  z patroli zauważyli zaparkowany pojazd nad rzeką na terenie gminy Łomża. Jak się okazało w środku był nieprzytomny poszukiwany mężczyzna. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Dzięki niej udało się doprowadzić do przywrócenia funkcji życiowych 22-latka. Następnie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.    

W obu przypadkach policjanci zdążyli na czas i do tragedii ostatecznie nie doszło.  

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę