Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 września 2022 napisz DONOS@

Obwodnica Kupisk jeszcze później

Główne zdjęcie
Zakaz wjazdu na obwodnice Kupisk

Jej budowę zakończono trzy miesiące temu, ale póki co nie zanosi się na otwarcie... - Z uwagi na odwołania „niezadowolonych” z obwodnicy Starych Kupisk, przedłużają się procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na jej użytkowanie – twierdzi Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, dodając, że jest „możliwe że w I kw. 2020 r. pojedziemy obwodnicą Kupisk”. Ale i ten termin nie jest ostateczny.

Obwodnica Kupisk Starych powstała w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. Przebudowę drogi zaczęto w styczniu 2018 roku i skończono na początku września tego roku. Mimo upływy niemal trzech miesięcy na nową obwodnicę nie mogą wjechać samochody.
Józef Sulima, dyrektor PZDW twierdzi, że to z uwagi na odwołania „niezadowolonych”, które przedłużają procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej drogi. 
- Również powyższe ma wpływ na ostateczność decyzji zezwalającej na realizację inwestycji, przez co nie mogą nastąpić wypłaty odszkodowawcze za grunty przejęte pod drogę – dodaje dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który zlecał prace przy przebudowie drogi Łomża – Nowogród wraz z budową tzw. obejścia Kupisk Starych. 

Przypomnijmy drogę przebudowano na podstawie decyzji ZRID wydanych przez wojewodę podlaskiego pod koniec 2017 roku. Decyzjom wojewoda nadał rygor natychmiastowej wykonalności, co oznaczało, że prace mogły ruszyć natychmiast, ale po kolejnych zaskarżeniach decyzje te nadal nie są prawomocne. Teraz postępowanie w tej sprawie jest na etapie ministerialnym. 

Zatem kiedy nowa obwodnica Kupisk będzie oddana do użytku?
- Jeżeli uzyskamy wszelkie niezbędne dokumenty i pogoda pozwoli, aby nadzór budowlany mógł przeprowadzić obowiązkową kontrolę, to możliwe że w I kw. 2020 r. pojedziemy obwodnicą Kupisk – odpowiada Józef Sulima, dyrektor PZDW.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę