Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

MPGKiM posprząta Skate Park

Główne zdjęcie
Śmieci walają się po Skate Parku przy ul. Konstytucji 3 Maja

Wczoraj pisaliśmy o śmieciach walających się po Skate Parku na osiedlu Konstytucji 3-go Maja. MOSiR który zarządza obiektem nie chce ich sprzątać, twierdząc że to teren ŁSM, a spółdzielnia utrzymuje, że kto zarządza ten sprząta. Teraz okazuje się, że prezydent Łomży zlecił doraźnie uprzątnięcie tego terenu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Gdy przed 10. laty powstawał Skate Park, władze miasta chwaliły się, że jest na miarę Ameryki. Tor do jazdy na deskach i rolkach zamontowała specjalistyczna firma z USA.  Skate Park budowało miasto Łomża, ale na działce, której użytkownikiem wieczystym jest Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na mocy zawartego wówczas porozumienia pomiędzy Spółdzielnią, a Miastem Łomża terenem zarządza Miasto, a w jego imieniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kierownictwo tego teraz doszło do wniosku, że za sprzątanie i koszenie trawy odpowiedzialna powinna być spółdzielnia. Efekt jest taki, że nikt tutaj nie sprzątał, a śmieci, które nie mieszczą się w koszach walają się wokół nich, co niepokoi i złości mieszkańców. 

zobacz: Śmietnik coraz większy, ale nikt nie chce sprzątać

Po naszym artykule zareagował Urząd Miejski. Łukasz Czech poinformował, że do wiadomości Urzędu Miejskiego w Łomży wpłynęło w połowie maja pismo z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, kierowane do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, odnośnie zmiany warunków i sposobu obsługi terenów sportowo - rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja. 
- Miasto poprosiło MOSiR o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, jednocześnie zlecając doraźnie uprzątnięcie tego terenu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – podał Czech.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę