Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Śmietnik coraz większy, ale nikt nie chce sprzątać

Główne zdjęcie
Śmieci walają się po Skate Parku w starej strzelnicy

Wypełnione po brzegi kosze, śmieci, które się do nich nie zmieściły walają się wokół, a na skarpach trwa sięga kolana. Tak wygląda miejski Skate Park w dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja. Okazuje się, że po niemal 10 latach funkcjonowania pojawił się problem, kto ma to sprzątać. Ziemia należy do ŁSM, ale Skate Parkiem administruje miejski MOSiR.

Skatepark zbudowało miasto Łomża, ale na działce, której użytkownikiem wieczystym jest ŁSM. Spółdzielnia wówczas zgodziła się na  inwestycję, ale to miasto miało administrować i dbać o ten teren. Tak było do... niedawna. Teraz wygląda to tak, jakby nikt tym się nie zajmował. Mieszkańcy okolicznych bloków alarmują o wylewających się koszy śmieciach, o walających się wkoło butelkach, torebkach foliowych roznoszonych przez wiatr po całej okolicy i trawie sięgającej już do kolan. 
- To nowy problem – mówił Wojciech Michalak, prezes ŁSM, do której także wpływają już skargi na bałagan od mieszkańców okolicznych bloków. - Gdyby spółdzielnia tym administrowała, to by zrobiła porządek, a jak administruje tym MOSiR, to on ma to uprzątnąć – dodaje. 
I faktycznie różnicę wydać wzdłuż chodnika wokół strzelnicy. Po stronie ŁSM równo skoszona trawa i czysta zieleń, a po drugiej stronie wysoka trwa i śmieci. Tyle tylko, że MOSiR, który tym zajmował się przez lata, teraz nie chce tego robić. 
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży informuję, że administratorem i właścicielem terenu przy Konstytucji 3 Maja, na którym znajduje się Skate Park, jest Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i na niej jako właściciela nieruchomości ciąży obowiązek utrzymania czystości i porządku – przekazano nam w odpowiedzi na pytania o śmietnik na Skate Parku. 
Władze miejskiego ośrodka stanęły teraz na stanowisku, że „MOSiR zajmuje się jedynie urządzeniami, które zostały zamontowane na tym terenie przez miasto”. - Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa została poinformowana w dniu 15 maja 2019 roku o zmianie warunków i sposobu obsługi Skate Parku przez MOSiR w Łomży – czytamy w przekazanej nam informacji.

Prezes ŁSM twierdzi, że oświadczenie MOSiR jest nieskuteczne, bo spółdzielnia porozumienie o udostępnieniu terenu pod Skate Park zawierała z Miastem Łomża.
- Skate Park służy wszystkim mieszkańcom miasta. Zasady korzystania z terenu w postaci regulaminu, zamontowanego w Skate Parku, określiło Miasto – podkreśla Wojciech Michalak. - Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży udostępniła teren, a Miasto wyposażyło go u rządzenia. Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Spółdzielnią, a Miastem Łomża terenem zarządza Miasto i na nim od samego początku spoczywa obowiązek utrzymaniu terenu. Łomżyński MOSiR od powstania administruje terenem Skate Parku i jako jednostka organizacyjna Miasta winien realizować obowiązujące ustalenia, a nie przerzucać odpowiedzialność za stan terenu na ŁSM w Łomży. Jednostronne oświadczenie, że MOSiR nie będzie realizował obowiązku, który przyjęło na siebie Miasto nie jest skuteczne. Teren strzelnicy został przekazany Miastu pod realizację inwestycji i do dnia dzisiejszego nie został przez Spółdzielnię przejęty.
Prezes ŁSM dodaje, że MOSiR na swojej stronie internetowej chwali się Skate Parkiem i innymi urządzeniami zamontowanymi na dawnej strzelnicy zapraszając jednocześnie wszystkich do korzystania z nich. - Następnie oświadcza, że po korzystających sprzątał nie będzie i utrzymanie terenu wokół urządzeń to też nie jego sprawa. Dziwi brak konsekwencji – dodaje Wojciech Michalak. 

Póki co w sprawie walających się śmieci na Skate Parku nie wypowiedział się jeszcze ratusz, który także prosiliśmy o komentarz w tej sprawie. 

Foto: Śmieci walają się po Skate Parku w starej strzelnicy
Foto: po lewej stronie trawnik administrowany przez ŁSM, po prawej już nie...
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę