Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Triduum Paschalne

Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Obejmuje ono najważniejsze ceremonie liturgiczne w ciągu roku. Dzisiaj przed południem w łomżyńskim kościele katedralnym, podobnie jak we wszystkich katedrach Kościoła Katolickiego na świecie, odprawiona zostanie tzw. Msza Krzyżma. Liturgii przewodniczyć będzie biskup Stanisław Stefanek. O godzinie 10 rozpocznie się koncelebra z udziałem księży reprezentujących całą diecezję. Duchowni odnowią przyrzeczenia kapłańskie, złożone podczas święceń. Podczas Mszy poświęcone zostaną oleje, potrzebne do udzielenia sakramentów oraz do konsekracji kościołów oraz naczyń liturgicznych.

W pozostałych świątyniach odprawia się w Wielki Czwartek tylko jedną, wieczorną Mszę. Jest to tzw. Msza Wieczeży Pańskiej, która rozpoczyna przeżycia Triduum Paschalnego. Liturgia eucharystyczna Wielkiego Czwartku upamiętnia moment ustanowienia Najświętrzego Sakramentu – przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Prawo składania ofiary w imieniu społeczności wiernych, Jezus przekazał apostołom i ich następcom. W ten sposób ustanowiony został także sakrament kapłaństwa.
Transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej z łomżyńskiej katedry, przeprowadzimy dla Państwa a godzinie 17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę