Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Gdzie pójdą bezdomni?

Łomżyńska noclegownia dla bezdomnych mężczyzn jest w trakcie likwidacji. Taką informację przekazał nam dyrektor Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Łomży. Komitet prowadził placówkę przez kilka lat – ale prowadzić już nie będzie. Powodem jest rozbudowa i modernizacja Domu Pomocy Społecznej, w którego w piwnicach mieszkają bezdomni. Dyr PKPS-u Marian Knopkiewicz mówi, że placówkę powinien zamknąć już z początkiem miesiąca, ale ze względu na kwiecień, który "przeplata trochę zimy trochę lata", poczeka, aż Miasto znajdzie nowe lokum dla bezdomnych.


Rzecznik Urzędu Miejskiego Marcin Skawski mówi, że miejskie władze jeszcze nie mają lokalu dla bezdomnych. Nowa noclegownia na pewno ruszy - ale dopiero jesienią - mówi Skawski i wymienia 2 propozycje lokalizacji placówki. Pierwsza - w baraku przy ulicy Nowogordzkiej, druga - to pomieszczenia budynku przy ul. Dwornej, które z dniem 1 maja opuści Wydział Polityki Społcznej UM w Łomży. A wakacje bezdomni w Łomży będą musieli spędzić pod gołym niebem....
Miasto oprócz noclegowni zamierza otworzyć hostel dla ofiar przemocy w rodzinie – czyli dla matek z dziećmi. Pod uwagę brane są 2 budynki – dawna przychodnia przy ulicy Wojska Polskiego lub budynek Domu Dziecka przy ul. Polnej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę