Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Unijną żywność rozdaje łomżyńska Caritas

Żywność dla najuboższych wyznaczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozdaje łomżyńska Caritas. Mleko, ryż i makaron pochodzą z Unii Europejskiej. W łomżyńskiej Kuchni Caritas wydawane są w ramach II edycji programu PEAD – którego celem jest dostarczanie żywności dla najuboższych członków UE. W Łomży jedzenie otrzymać mają osoby, które wytypował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na liście jest około pół tysiąca osób, tymczasem przez 2 dni wydawania żywności do Kuchni Caritas przyszło zaledwie kilkadziesiąt.

Następny termin odbioru pożywienia został wyznaczony na najbliższy poniedziałek 1 sierpnia. Żywność można pobrać w poniedziałek od godz. 9 do 14-00 w Kuchni Caritas przy ul. Giełczyńskiej 20. 1 osoba będzie mogła odebrać 4 litry mleka, 2 kg ryżu i pół kilograma makaronu.

Europejski Program Pomocy Żywnościowej- PEAD - w krajach Unii Europejskiej funkcjonuje od 1987 roku. Jego założeniem jest zagospodarowanie rezerw surowców interwencyjnych (zboża, ryżu, mleka w proszku, masła) na cele pomocy społecznej i wsparcie żywnością osób najbardziej potrzebujących. Od 2004 roku Polska jako członek UE może w pełni brać udział w programie dostarczania żywności dla najuboższej ludności kraju.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę