Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Bezpieczeństwo w Internecie

31 października klasa III TT gościła na lekcji pracowni obsługi informatycznej pana Pawła Drożynera – dyrektora szkoły. Tematem zajęć było bezpieczeństwo w Internecie i odpowiedzialne korzystanie z portali społecznościowych. Kwestie te wpisują się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2017/2018.

Cele zajęć to:

  • zapoznanie uczniów ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z Internetu;
  • uświadomienie uczniom roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci;
  • uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu;
  • zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu;
  • zrozumienie potrzeby odpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych.

Internet, jako globalna sieć łącząca komputery ma wiele zalet: dzięki niemu szybko wyszukujemy cenne informacje i rozwijać swoje pasje. Będąc w sieci czujemy się bezpiecznie, choć uczucie to często jest złudne. Należy mieć świadomość zagrożeń ze strony innych użytkowników sieci i umiejętnie ich unikać. Powinniśmy też starannie filtrować treści, które sami udostępniamy.

Młodzież z kl. III TT przygotowała pod kierunkiem pani Agnieszki Wądołowskiej-Pieniek prezentacje na temat bezpieczeństwa w sieci, które zostały zaprezentowane na lekcji. Na szczególną uwagę zasługuje praca autorstwa Justyny Chaberek oraz Katarzyny Sulej. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Opracowała: Katarzyna Kośnik (kl. III TT)


 

Załączniki

Magdalena Karwowska
cz, 16 listopada 2017 17:49
Data ostatniej edycji: cz, 16 listopada 2017 18:04:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę