Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szpital spłaci pracowników

Do końca roku pracownicy łomżyńskiego szpitala powinni przynajmniej część pieniędzy z zaległych wypłat z tytułu ustawy 203 złote. W sumie Szpital Wojewódzki w Łomży zalega pracownikom z wypłatą świadczeń z tego tytułu na około 7 mln zł. Jak podkreśla Marian Jaszewski, dyrektor szpitala, pieniądze będą dzięki uchwalonej niedawno ustawie o pomocy placówkom ochrony zdrowia. Szpital jako jeden z pierwszych złożył tzw. wniosek restrukturyzacyjny i liczy na otrzymanie pożyczki rządowej. Ostatnio zaakceptował go Urząd Wojewódzki.


Niemniej aby pieniądze na 203 zł. dostać szpital musi uregulować swoje zobowiązania wobec innych wierzycieli. Tego też jest kilka milionów złotych. Jaszewski liczy w tym zakresie na pomoc Urzędu Marszałkowskiego, który chce poręczyć kredyty dla czterech podlaskich szpitali na łączną kwotę 25 mln zł. Na łomżyńską placówkę ma przypaść 4 mln.
Poręczenie kredytu przez marszałka będzie możliwe jeśli zgodzą się na to radni województwa. Posiedzenie Sejmiku, na którym ma być przedstawiona odpowiednia uchwała zaplanowano na poniedziałek.

Dodajmy, że od tego miesiąca wszyscy pracownicy łomżyńskiego szpitala mają już na bieżąco mają dostawać pieniądze z tytułu słynnej ustawy 203 zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę