Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Łomży

Dzisiaj w diecezji łomżyńskiej rozpoczynają się lokalne uroczystości z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Około 800 młodych ludzi ze wszystkich parafii naszej diecezji przybędzie na 2 dni, by rozmawiać, bawić się i modlić wraz z rówieśnikami. Spotkanie w diecezji przygotowuje Wydział Wychowania Katolickiego. Młodzież przez cały czas uroczystości będzie w duchowej wspólnocie z podobnymi inicjatywami na całym świecie - podkreśla dyrektor wydziału ks. Wojciech Nowacki. Inicjatorem zarówno światowych dni a co za tym idzie i diecezjalnych, jest od blisko 20 lat Ojciec Święty.


Jak mówi ks. Wojciech Nowacki takie spotkania służą temu by uwrażliwić i pokazać młodzieży wspólnotę młodych, która również potrafi modlić się razem we wspólnocie.
Dni młodzieży odbędą się po raz XIX zarówno w diecezji, jak i na całym świecie. Hasłem przewodnim tego spotkania młodzieży jest: "Chcemu ujrzeć Jezusa". Program przewiduje w sobotę rozpoczęcie z przedstawieniem grup parafialnych o godz. 15.00 przy kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży, następnie katecheza a po niej koncert zespołu '3 minuty'; o godz. 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przemierzając ulice Łomży, zakończy się w kościele pw. Bożego Ciała. Uroczyste zakończenie obchodów w Łomży odbędzie się w niedzielę. Tego dnia przewidziane są: wspólna modlitwa i spotkania w grupach, spotkanie z Gościem oraz wspólna celebracja Słowa Bożego w kościele Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, po poświęceniu palm przez ks. Biskupa Stanisława, młodzież w procesji uda się do Katedry, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. zamykająca obchody Dnia Młodzieży w naszej diecezji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę