Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

100 tys złotych dla gimnazjum nr 8...

100 tys złotych... ale w kawałkach dostało Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży. Brykiet wykonany ze zniszczonych pieniędzy – to symboliczna nagroda w konkursie “Gimnazjalne potyczki”. Łomżyńskie gimnazjum nr 8 w Łomży znalazło się w ścisłym finale konkursu, który odbył się w ramach programu “Ekonomia na co dzień”. Uczniowie gimnazjum od grudnia pracowali nad prezentacją promującą ich region. Swój projekt zatytuowali "Łomża i okolice - czyli kraina mlekiem i miodem płynąca".

"Staraliśmy się pokazać walory naszego regionu,(...) postanowiliśmy zająć się obszarem rolniczym i turystyką - pokazać tradycje" - mówi Alicja Czarnocka, wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Młodzież spotykała się z rolnikami, była w okolicznych mleczarniach i Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie.
Regionalny etap konkursu “Gimnazjalne potyczki” odbył się w maju. Uczniowie gimnazjum nr 8 w Łomży zajęli 3 miejsce. Na etapie ogólnopolskim 9 i 10 czerwca spotkało się 14 drużyn m.in. ze Szczecina, Koszalina, Warszawy i Łodzi. Gimnazjaliści musieli założyć przedsiębiorstwo, wyprodukować konkretny produkt, przygotować jego prezentację i reklamę. Łomżyńska drużyna w nagrodę za dojście do ścisłego finału dostała brykiet z pociętych pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego. Do szkoły trafiła też kolorowa drukarka. Konkurs odbył się pod patronatem NBP oraz młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości, która realizuje program “Ekonomia na co dzień”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę