Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Wyniki egzaminów gimnazjalnych w woj. podlaskim

Niemal 33 punkty z części humanistycznej i niespełna 25 z matematyczno-przyrodniczej – to średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego w województwie podlaskim. W obu testach można było zdobyć po 50 punktów - rekordziści zdobywali właśnie tyle, ale za zwyczaj było to o wiele mniej. Najsłabsze wyniki to 1 punkt za cały test z części matematyuczno-przyrodniczej i 2 punkty w części humanistycznej. Z danych opublikowanych przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną w Łomży wynika, że lepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym osiągnęli mieszkańcy miast niż mieszkańcy terenów wiejskich. W Łomży średnie wyniki egzaminów gimnazjalnych są o około trzy punkty wyższe niż np. w powiecie kolneńskim.


Okazało się także, że uczniowie kończący gimnazja lepiej czytają niż piszą i zdecydowanie łatwiej przychodzi im wyszukiwanie informacji niż np. stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów. Eksperci z komisji wyliczyli, że to tę ostatnią umiejętność gimnazjaliści opanowali tylko w 30%.
Przypomnijmy do egzaminów przeprowadzonych pod koniec kwietnia przystąpiło w całym województwie podlaskim ponad 19 tysięcy uczniów. Wyniki egzaminu mają wypływ na rekrutację do szkół podnadgimnazjalnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę