Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

W regionie i w kraju trwa częściowy spis rolny

9 tysięcy 600 gospodarstw rolnych z województwa podlaskiego zostało wytypowanych do częściowego spisu rolnego. Spis jest obowiązkowy, przeprowadza się go w całym kraju według terminarza i norm unijnych. Informacje, które zostaną zebrane będą wykorzystane do prowadzenia wspólnej polityki rolnej w Unii Europejskiej i planowania równomiernego rozwoju obszarów wiejskich. Do 28 czerwca ankieterzy odwiedzą w regionie gospodarstwa indywidualne oraz ekologiczne posiadające certyfikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa -poinformowała Cecylia Jurkiewicz starszy specjalista oddziału statystyki gospodarczej Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

Zakres badań obejmuje dane adresowe gospodarstwa i właścicieli, dane osobowe użytkownika, powierzchnię zasiewów, ilość zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych. Ankieterzy będą też pytać o finanse gospodarstwa, zatrudniane tam osoby oraz o sytuacje prawną .
Poza tym w gospodarstwach posiadających certyfikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa padną pytania o metody produkcji roślinnej i zwierzęcej zgodne z normami ekologicznymi.
Wszystkie dane w województwie zbierać będzie ponad 220-stu ankieterów przygotowanych i zobowiązanych do zachowania tajemnicy statystycznej. Informacje zebrane podczas spisu zostaną wykorzystane do opracowania analiz i zbiorczych zestawień.
Dodajmy, że kolejny spis częściowy gospodarstw rolnych w Polsce odbędzie się w 2007 roku, na spis powszechny rolnicy poczekają do roku 2010-tego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę