Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Tysiące łomżan wzięło udział w uroczystościach Bożego Ciała.

Uroczysta procesja ulicami miasta była punktem kulminacyjnym obchodów święta Bożego Ciała w Łomży. Kilkanaście tysięcy wiernych ze wszystkich łomżyńskich parafii przeszło przez miasto do ołtarza papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wcześniej w kościołach zostały odprawione uroczyste Msze Święte. “Łomży należy się błogosławieństwo i procesje z Chrystusem, Łomży należy się Eucharystia” - przekonywał w łomżyńskiej Katedrze bp Stanisław Stefanek.

Ordynariusz łomżyński w homilii mówił o Chrystusowej zamianie ludzkiej drogi na wieczny pokarm. “Drogi się zatłoczyły, są nieprzejezdne i zastawione bilboardami z niekiedy nachalną i nieludzką propagandą” - powiedział bp Stefanek. Hierarcha przypomniał o drogach wędrowców za chlebem. Rodziny opuszczają ojcowie, ale też matki, które często zostawiają dzieci w okresie karmienia. “Jadą, żeby zbierać ogórki, bo tam parę grszy więcej – to są dopiero drogi...” - mówił hierarcha.
Do zgromadzonych w katedrze wiernych bp Stefanek powiedział, że wszystkie drogi trzeba uświęcać, bo im należy się Chrystus. Pasterz Diecezji Łomżyńskiej powołał się na przodków, mówiąc, że oni problem rozstrzygali bardzo prosto – stawiając przy drogach krzyże i kapliczki. “Nam należy się iść z Chrystusem, aby opisać nasze drogi Jego drogą” – mówił hierarcha. To jest wymiana, do której Chrystus nas prowadzi – powiedział bp Stanisław Stefanek.

Po Mszach Świętych wierni wszystkich parafii w Łomży wyruszyli w procesji Bożego Ciała ulicami miasta. Zatrzymywali się przy 4 ołtarzach, gdzie czytali Ewangelię. Procesje dotarły do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, tam odbyło się Nabożeństwo Eucharystyczne z homilią i uroczystym śpiewem “Ciebie Boga wysławiamy”. Bp Stanisław Stefanek udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Przy kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży stoi papieski ołtarz. Został zbudowany 14 lat temu, przed przyjazdem do miasta Papieża Jana Pawła II. Na tym ołtarzu Ojciec Święty sprawował Eucharystię 4 czerwca 1991 r.
Uroczystości Bożego Ciała w Łomży transmiotowało Radio Nadzieja 103,6 FM.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę