Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Tysiące ludzi przejdzie w procesji Bożego Ciała w Łomży.

W procesji Bożego Ciała w tym roku wyjątkowo pójdą wierni niemal wszystkich łomżyńskich parafii. Wspólną procesję ulicami miasta zainicjował bp Stanisław Stefanek. “Chcemy w ten sposób spełnić wolę Papieża Jana Pawła II” - powiedział bp Stefanek. "Ojciec Święty prosił ogłaszając Rok Eucharystii, aby w tym roku szczególnie żarliwie była przeżywana uroczystość Bożego Ciała z tradycyjną procesją, (...)wiara w Boga niech będzie głoszona wszędzie, a zwłaszcza na naszych ulicach i pośród naszych domów" - podkreślił pasterz diecezji łomżyńskiej.


W kościołach w Łomży około godz. 10-00 zostaną odprawione Msze św. Po nich wierni wyruszą w procesji z Najświętszym Sakramentem zatrzymując się przy 4 ołtarzach. Około południa wszystkie procesje spotkają się przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży – w miejscu, gdzie w 1991 roku Eucharystię sprawował Jan Paweł II. Tam o godz. 12-30 rozpocznie się uroczyste nabożeństwo eucharystyczne połączone z adoracją, homilią, dziękczynnym hymnem "Ciebie Boga wysławiamy" i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Indywidualnie w procesji przejdą wierni parafii św. Brunona i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Uczestnicy uroczystości mogą wziąć ze sobą radioodbiorniki. Mszę Świętego z katedry o godz. 10-00, uroczystą procesję oraz zakończenie uroczystości Bożego Ciała z kościoła Miłosierdzia Bożego będziemy transmitować na antenie Radia Nadzieja 103,6 FM.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę