Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Flagi na PKS-ach

Biało-czerwone i związkowe flagi pojawiły się dziś rano na budynkach i autobusach Przedsiębiorstw Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach. W ten sposób związkowcy z tych zakładów rozszerzyli akcje protestacyjną przeciwko prywatyzacji firm. Henryk Jurkowski – przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy PKS w Łomży podkreśla, że sprzeciw pracowników PKS-ów budzi przede wszystkim sposób prywatyzacji prowadzony przez wojewodę.

Związkowcy podkreślają, że proces prywatyzacji nabrał ostatnio ogromnego przyspieszenia, a nikt ani związkowcy, ani nawet kupujący nie zna wyceny przedsiębiorstwa - “Coś jest nie tak” - mówią związkowcy.
Jurkowski dodaje, że wywieszenie flag to początek widocznego dla pasażerów protestu pracowników PKS. Co będzie dalej zależy od wyników spotkania z wojewodą podlaskim. Ma do niego dojść w przyszłym tygodniu podczas posiedzenia komisji dialogu społecznego.
Przypomnijmy cztery podlaskie PKS- y w Łomży, Zambrowie, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim wojewoda chce sprywatyzować poprzez wniesienie ich do spółki z prywatnym podmiotem. Tym podmiotem ma być firma Connex Polska, która w opinii związkowców jest niewiarygodna.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę